7 טכניקות איפור פשוטות לנשים בגיל הזהב

בלי שום קשר לגיל, כמעט כל אישה אוהבת להתאפר – זו הדרך שלנו להיראות מיוחדות, חגיגיות או פשוט יפות כמו שאנחנו רוצות להיות.

האיפור הוא אמנות – למרות שרבים רואים בו דרך להסתיר את הנמצא, זוהי אמנות הדגשת הקיים שבפנינו – ולכן היא דורשת מיומנות וניסיון.

בהגיענו לגיל השלישי אנו נתקלות במספר מכשולים העושים את מלאכת האיפור למעט יותר מאתגרת, אולם אין זו סבה להפסיק להנות מהאיפור, שכן המלאכה עצמה מהנה כמו התוצאה.

אם כן, כיצד יש להתאפשר באופן הטוב ביותר בגיל הזהב?

הטיפים הבאים יעזרו לכן ליישם את האיפור שלכן בצורה הנכונה ביותר לבנות הגיל השלישי, הם קלים ליישום ומתאימים לכל אחת – בין אם היא שואפת לשלמות או רק רוצה לתת כמה נגיעות של איפור כדי להרגיש מיוחדת.

 

הנה שבעה טיפים, נאספו ממיטב המומחים בתחום האיפור, שיבטיחו לך מראה נהדר, כמו שתמיד חלמתן עליו, וגם הנאה מהיצירה האמנותית שבאיפור:

1. עבדי עם הקיים

האיפור נועד להדגשי את היופי החיובי הקיים בפרצוף, ולא בשביל להעלים את הנקודות השליליות. אמצי את הגיל בזרועות פתוחות ובחיבוק גדול – הגיל הוא היופי שלך!

עכשיו זה הזמן לעבוד עם מה שנמצא, במקום לשים שכבות על גבי שכבות של מייק אפ כדי לנסות להסתיר קמטים השקיעי את זמנך בהדגשת תווי הפנים היפים שלך. המטרה היא להחמיא למה שהטבע מעניק לנו ולא להסתיר אותו.

2. השתמשי בקרם לחות

קרם לחות הוא ידידה הטוב ביותר של האישה, במיוחד בגיל הזהב, הוא עוזר לעור להישאר רך, נעים למגע, מתוח ואלסטי. חצי שעה לפני שאתן מתחילות למרוח איפור על הפנים השתמשו בקרם לחות על הפנים, מרחו ביסודיות ותנו לו להיספג בעור.

השימוש טרם מלאכת האיפור עוזר להחליק מעט את הקמטים ועושה את האיפור קל ויפה יותר.

3. מייק אפ נכון

מייק אפ הוא שכבת היסוד החשובה באיפור. אם בעבר נהגתן להשתמש במייק אפ אבקתי עכשיו הגיע הזמן להיפטר ממנו, הוא נוטה להדגיש קמטים ויוצר אפקט הפוך ממטרתו המקורית.

במקום זאת השתמשו במייק אפ נוזלי אשר מחליק את העור בצורה אחידה יותר ויוצר שכבת בסיס נוחה לעבודה. עם מייק אפ החוק הפשוט ביותר הוא "פחות שווה יותר" – אל תשתמשו ביותר מדי חומר.

4. מאט ולא מבריק

מרקם מאט עדיף על מרקם מבריק, הוא מחמיא הרבה יותר לפרצוף בוגר. צלליות וסמקים מבריקים נוטים להדגיש קמטים, אם בכל זאת חשוב לכן להיראות מעט יותר נוצצות עשות זאת בעדינות ובכמות מזערית.

אם בכל זאת בחרתן במרקם מבריק, אנו ממליצות לעשות זאת בעדינות על עצמות הלחיים ("התפוח של הפנים"), כך תיצרו מראה צעיר ורענן יותר.

5. השקיעי בעיניים

"העיניים הם המפתח ללב" – וככאלו הן גם המפתח ליופייה של אישה. אם יש מקום אחד חשוב יותר מכל האחרים באיפור (במיוחד בקרב נשים בגיל הזהב) הוא העיניים, להן תמיד אפשר להחמיא וליצור עבורן מראה מדהים.

גם בעיניים כלל האצבע הוא "פחות שווה יותר", לכן עשו שימוש מושכל בכל מוצר איפור לעיניים. משום שצלליות ואבקות קשה יותר לנקות לאחר הנחת היסוד, כדאי לעשות זאת בתחילת האיפור, כדי שהניקיון יהיה קל יותר.

ההמלצה שלנו היא מעט הצללה, סלסול של הריסים ומסקרה עדינה בקו הריסים העליון בלבד.

6. שימוש נכון באודם ותיחום

אחת הבעיות הקשות בהתבגרות היא שהשפתיים נעשות דקות יותר, והאודם שפעם השתלב בהן כל כך בקלות נעשה למלאכה מורכבת.

תרגיל פשוט יעזור לכן ליצור מראה שפתיים בשרניות ועבות יותר: בעזרת עפרון צרו תיחום מעט עבה יותר לשפתיים שלכן (אבל לא גדול מדי ביחס לפנים) ואז מרחו אודם בתוך התיחום החדש.

האפקט הנוצר הוא מראה שפתיים מלאות ועבות יותר, אך שימו לב שלא לעבות את השפתיים יותר מדי ולאבד פרופורציה.

7. היפטרי מהאיפור הישן

המוצרים ששימשו אותך כשהיית בת עשרים או שלושים הם לא מה שאת צריכה בגיל שישים, שבעים והלאה, היפטרי  מכל האיפור הישן שברשותך.
מדוע?

דבר ראשון הוא התפתחות הטכנולוגיה אשר הביאה למוצרים מוצלחים הרבה יותר שהם גם בריאים יותר וגם יותר נוחים לשימוש. דבר שני הוא התיישנות מוצרים, יכול להיות שנשאר לך קצת מייק אפ מלפני עשרים שנה, אל תשתמשי בו כי הוא פשוט מאבד את תכונותיו עם השנים בארון.

סיבה אחרונה היא שמוצרים שונים מתאימים לגילאים שונים, הצרכים שלך כבת גיל הזהב שונים משל מתאפרת צעירה יותר, מוצרים חדשים שהם מותאמים לגיל הזהב הם בדיוק מה שאת צריכה.

איפור הוא כיף כמו שהוא יעיל, בעזרתו תוכלו לא רק להיראות מהממות בכל גיל אלא גם להנות על הדרך.

זוהי מלאכה עדינה אשר דורשת מיומנות, מי שרגילה לעשות זאת בעצמה כבר שנים צריכה רק להתאים עצמה לכמה כללים אלו.